Gdy zmiany chorobowe zajdą zbyt daleko i dotrą do tzw. miazgi zęba, niezbędne jest podjęcie leczenia kanałowego. Pojawiający się u pacjenta ból, szczególnie długotrwały i „ćmiący” jest sygnałem do tego, że wizyty u stomatologa nie można już odkładać w czasie. Zdajemy sobie sprawę, że ten rodzaj leczenia stomatologicznego często budzi niepokój u pacjentów. Wiele osób obawia się go i odwleka decyzję o jego podjęciu. To błąd, który niestety przyczynia się do pogłębienia dolegliwości.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanych tkanek i bakterii z kanałów i komory zęba oraz leczeniu tkanek okołowierzchołkowych.

Co to jest endodoncja?

Słowo endodoncja z etymologicznego punktu widzenia oznacza „coś co jest wewnątrz zęba”. Ta dziedzina stomatologii zajmuje się strukturą zęba i leczeniem procesów chorobowych zachodzących w miazdze i komorze zęba przez chemiczne i mechaniczne opracowanie tych przestrzeni. Dzieli się na kilka etapów.

Pierwszym z nich jest usunięcie zainfekowanych tkanek miazgi. Kolejnym jest oczyszczenie, poszerzenie i ukształtowanie kanału korzeniowego za pomocą narzędzi, a następnie dokładne wysterylizowanie ich środkami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Następnie kanał wypełnia się odpowiednim materiałem, czyli ciekłą gutaperką, która dzięki swojej płynnej konsystencji może wypełnić wszystkie, nawet najmniejsze przestrzenie i kanaliki. W związku z tym, że endodoncja oznacza bardzo głęboką ingerencję w ząb, zdarza się, że dochodzi do jego uszkodzenia. Wówczas samo wypełnienie w postaci materiału kompozycyjnego może być niewystarczające i zaleca się pokrycie go korona protetyczną.

leczenie kanałowe Łódź

Czy leczenie kanałowe boli?

Podczas procesu leczenia kanałowego stosowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu jest ono całkowicie bezbolesne.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

U osób, u których kanały mają nietypową budowę konieczne może okazać się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zastosowanie go, w połączeniu z bardzo dobrym oświetleniem pola zabiegowego, pozwala na wykonanie zabiegów wymagających największej precyzji.

Mikroskop umożliwia widok pola zabiegowego w znacznym powiększeniu (nawet do 25 razy). Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań by leczenie przebiegało na najwyższym poziomie, szybko i bez komplikacji.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu, w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnymi technologiami zastosowanych narzędzi i materiałów, gwarantujemy Państwu jak najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Dołożymy wszelkich starań by zapewnić Pacjentom komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

Cennik

Odbudowa zęba pod endodoncję
200 zł
Trepanacja i ekstrakcja w znieczuleniu
100 - 150 zł
Leczenie jednowizytowe zębów siekaczy, kłów
500 zł
Leczenie jednowizytowe zęba przedtrzonowców
800 zł
Leczenie jednowizytowe zęba trzonowego
1200 zł
Leczenie czterech kanałów
1400 zł
Ponowne leczenie kanałowe
500 zł /kanał
Usunięcie złamanego narzędzia, wkładu koronowo-korzeniowego
od 350 zł
Zamknięcie perforacji MTA
300 - 450 zł
Opatrunek endodontyczny
200 zł
Wypełnienie tymczasowe kanału
200 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online