Ortodoncja to dział stomatologii związany z diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem nieregularności położenia zębów, nieprawidłowości zgryzu i zaburzeń rysów twarzy. Równe zęby i piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim dbałość i troska o własne zdrowie, dobre samopoczucie i pewność siebie. Dlatego tak ważne jest leczenie i profilaktyka wad zgryzu od najmłodszych lat.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Każde leczenie ortodontyczne warto zacząć od eliminowania zaburzeń czynnościowych takich jak oddychanie przez usta, ssanie palca, nieprawidłowe połykanie oraz wady wymowy.

W początkowym etapie leczenia, skuteczna okazuje się tzw. mioterapia, czyli gimnastyka mięśni mimicznych i narządu żucia, mająca na celu zharmonizowanie działania właściwych grup mięśniowych.

Mioterapia prowadzona jest pod kontrolą ortodonty, który opracowuje indywidualny zestaw ćwiczeń.

ortodoncja łódź

Aparat ortodontyczny

W przypadku, kiedy same ćwiczenia nie są wystarczające, konieczne jest zastosowanie prostych, zdejmowanych aparatów ortodontycznych, pozwalających wyeliminować zaburzenia czynnościowe i zaburzenia w rozwoju kości szczęki i żuchwy. Wszystkie te schorzenia leczy się, gdy Pacjent rośnie. Aparaty ruchome są noszone przez Pacjenta przez kilka godzin w ciągu doby.

Aparat ortodontyczny stały stosuje się w celu uzyskania precyzyjnego ustawienia zębów w jamie ustnej. Leczenie tego rodzaju aparatami polega na prawidłowym ustawieniu zębów w wyrostku zębodołowym. Trwa od 2 do 3 lat.

Stosuje się je w przypadku poważnych wad zgryzu (przodo- i tyłozgryzu, zgryzu otwartego, głębokiego, czy stłoczonych zębów). Aparat na zęby składa się z zamków, pierścieni, gumek i łuków. Najpopularniejszym aparatem stałym jest aparat z metalowymi zamkami. Bardziej estetyczną alternatywę stanowi aparat z zamkami ceramicznymi, porcelanowymi czy kryształowymi.

Zalety ortodoncji - czemu warto prostować zęby?

Dla Pacjenta największą zaletą aparatów jest poprawa estetyki zgryzu - wyrównanie linii zębów, redukcja stłoczeń czy likwidacja diastemy, poprawa profilu i wyglądu uśmiechu. Leczenie ortodontycznie niesie ze sobą również wiele innych, nawet bardziej istotnych konsekwencji.

Dzięki redukcji stłoczeń Pacjenci są w stanie lepiej dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, przez co zmniejsza się u nich ryzyko próchnicy. Równomierne i prawidłowe obciążenie zębów chroni ozębną przed przeciążeniami, a przyzębie przed urazami zgryzowymi.

Właściwie przeprowadzone leczenie pomaga również w leczeniu chorób stawów skroniowo- żuchwowych. Pomaga redukować ból w ich okolicy, jak również wynikające z ich dysfunkcji bóle głowy i kręgosłupa. Dobrze wyglądający uśmiech dodaje Pacjentowi pewności siebie i buduje jego samoocenę.

Cennik

Konsultacja ortodontyczna
200 zł
Konsultacja z wyciskami/skanami
300 zł
Wizyta kontrolna z aparatem zdejmowanym
150 zł
Aparat zdejmowany jednoszczękowy
900 - 1000 zł
Aparat zdejmowany dwuszczękowy
1600 zł
Aparat metalowy na 1 łuk
2500 zł
Aparat Twin Block
1300 zł
Aparat stały metalowy samoligaturujący 1 łuk
3000 zł
Wizyta kontrolna z aparatem stałym
220 - 250 zł
Aparat Schwarza
800 zł
Aparat retencyjny
650 zł
Aparat estetyczny
3500 zł
Aparat Hyrax
1200 zł
Aparat Nance
700 zł
Naprawa aparatu ruchomego
250 zł
Aparat estetyczny Iconix (szampański) 1 łuk
3000 zł
Aparat estetyczny szafirowy 1 łuk
3500 zł
Aparat estetyczny samoligaturujący 1 łuk
4000 zł
Ekwilibracja
100 zł
Analiza kefalometryczna, oddanie i omówienie planu leczenia
150 zł
Przerzut podniebienny
700 zł
Zdjęcie aparatu, aparat retencyjny
600 - 1300 zł
Dystalizator GMD
1200 zł
Demontaż aparatu, oczyszczenie zębów + retencja 1 łuk
700 zł
Demontaż aparatu z innego gabinetu 1 łuk
400 zł
Przyklejenie nowej retencji stałej
400 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online