Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Nie od dziś wiadomo, że stanowi on wizytówkę każdego człowieka. Stany chorobowe tkanki przyzębia przyczyniają się do powstawania wielu przykrych schorzeń, którym można skutecznie zapobiegać.

Profilaktyka stomatologiczna - higienizacja

Podstawowe czynności higieniczne, takie jak mycie zębów, w miarę możliwości po każdym posiłku, stosowanie nici dentystycznych, dzięki którym pozbywamy się zalegających resztek pokarmowych, nie zawsze są wystarczające, by zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego.

W walce z tym podstępnym przeciwnikiem, który przyczynia się do rozwoju próchnicy, skuteczne są jedynie zabiegi higienizacji przeprowadzone w gabinecie dentystycznym. Wykonywane są one przez higienistkę stomatologiczną i wchodzą w zakres profilaktyki stomatologicznej. Do higienizacji zaliczyć można do nich skaling, piaskowanie oraz fluoryzację.

Skaling i piaskowanie - jak wygląda?

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego oraz poddziąsłowego z wykorzystaniem ultradźwięków. Jest to zabieg profilaktyki stomatologicznej, który z reguły przeprowadza się bez znieczulenia. Jeżeli pacjent cierpi na stany zapalne dziąseł, wówczas sugeruje się zastosowanie miejscowego znieczulenia, ponieważ wtedy dolegliwości bólowe mogą być bardziej nasilone.

Kolejnym krokiem jest piaskowanie zębów, podczas którego nanosi się na zęby pod ciśnieniem specjalny, drobny piasek, którego zadaniem jest usunięcie pozostałości po skalingu. Ponadto piaskowanie redukuje powstałe na zębach w wyniku spożywania np. kawy, herbaty lub palenia tytoniu, przebarwienia, bez niszczenia szkliwa.

Na czym polega fluoryzacja?

Fluoryzacja to zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny, do przeprowadzania którego używa się żeli, pianek lub lakierów, które mają wysokie stężenie fluoru. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie zębów z zanieczyszczeń i resztek jedzenia, następnie nakłada się na nie preparat z fluorem. Fluoryzację stosuje się w celu zmniejszenia ryzyka powstawania próchnicy.

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

Możemy zapewnić Państwa, że wszystkie zabiegi z zakresu profilaktyki i higienizacji stomatologicznej nie są bolesne. Jak wspomniano wcześniej, istnieją pewne sytuacje, kiedy zabieg może sprawić
pacjentowi dyskomfort i ból, ale w takich przypadkach stomatolog zaleci zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Nie odwlekajmy wizyty u stomatologa w czasie. Najlepszą okazją do oceny stanu Państwa jamy ustnej jest wizyta w gabinecie Diament! Dołożymy wszelkich starań, by jak najdłużej cieszyli się Państwo pięknym i zdrowym uśmiechem. Zapraszamy!

Cennik

Fluoryzacja
100 zł
Skaling góra/dół
200 zł
Piaskowanie góra/dół
200 zł
Skaling + piaskowanie + polerowanie
300 zł
Skaling + piaskowanie + polerowanie + fluoryzacja
320 zł
Wizyta kontrolna
100 zł
Badanie kontrolne wraz z konsultacją
150 zł
Instruktaż higieny jamy ustnej
100 zł
Leczenie nadwrażliwości zębiny
100 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online