W ostatnich latach wiele osób przykłada dużą wagę do wyglądu swojego uśmiechu. Piękne, równe i śnieżnobiałe zęby są doskonałą wizytówką każdego człowieka. Wraz z wiekiem, w wyniku chorób przyzębia, czy naturalnego procesu starzenia się organizmu, ich stan może ulec pogorszeniu. Mimo dostępności leczenia zachowawczego, nie każdy ząb można uratować. Zdarzają się również pacjenci, którzy utracili zęby w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna ma za zadanie przywrócenie pełnej sprawności jamy ustnej, która została zachwiana w wyniku utraty jednego, kilku lub wszystkich zębów. Zęby i ich właściwe ustawienie wpływa na mowę, gryzienie i przeżuwanie pokarmów. Zapobiega dysfunkcjom stawu skroniowo-żuchwowego, które prowadzą do przykrych dolegliwości, takich jak bóle w okolicy twarzoczaszki, głowy, a nawet szyi. Po utracie zęba w kościach szczęki lub żuchwy dochodzi do zaniku kości, odsłonięcia szyjek zębów sąsiednich, które narażone są na próchnicę. W efekcie pogarsza się estetyka całej twarzy, co bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie pacjenta i w znaczącym stopniu obniża jego samoocenę. Protetyka stomatologiczna pozwala uzyskać poprawę funkcji oraz estetyczny, naturalny wygląd.

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Protetyka stomatologiczna oferuje dwa podstawowe rodzaje protez zębowych: protezy stałe i ruchome.

Do protez stałych zaliczamy korony i mosty, licówki, inlay, onlay, overlay, endokorony. Protezy zębowe stałe to te, których pacjent nie może samodzielnie wyjmować z jamy ustnej, osadzone są na zębie pacjenta lub implancie. Licówki najczęściej wykonuje się z porcelany, która najwierniej oddaje wygląd ludzkiego zęba. Stosuje się je do korekty defektów estetycznych typu: diastemy, uszkodzenia mechaniczne, nieprawidłowa pozycja i przebarwienia. Korony służą do zrekonstruowania brakującej części bądź całego zęba. Wykonuje się je na implantach lub po leczeniu kanałowym, podczas którego doszło do uszkodzenia zęba. Wyróżniamy korony metalowe (np. złote), metalowo-porcelanowe, pełnoceramiczne lub cyrkonowe. Most protetyczny stosuje się w sytuacji, gdy pacjent doświadczył utraty kilku sąsiadujących ze sobą zębów. Uzupełnienia ruchome, to takie, które można wyjąć z jamy ustnej. Są to protezy akrylowe częściowe, całkowite, protezy szkieletowe i protezy elastyczne.

protetyka Łódź

Ile kosztuje proteza?

Wykonanie protezy poprzedzone jest pełną i bardzo dokładną diagnostyką, a następnie we współpracy stomatologa z dentystą protetykiem opracowywany jest najlepszy dla danego pacjenta plan leczenia i uzupełnienia braków. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału, wielkości i rodzaju protezy dentysta protetyk dokonuje kosztorysu leczenia protetycznego, będącego najbardziej optymalnym i najlepszym rozwiązaniem dla danego pacjenta.

Cennik

Konsultacja Protetyczna
150 zł
Proteza tymczasowa / etruska
400 - 700zł
Proteza akrylowa częściowa
800 zł
Proteza akrylowa całkowita
800 zł
Proteza szkieletowa, proteza elastyczna
1800 zł
Proteza szkieletowa z zatrzaskami
2000 - 3000 zł
Dostawienie zęba do protezy Szkieletowej
400 zł
Naprawa protezy Szkieletowej
350-400 zł
Podścielenie protezy szkieletowej w pracowni
300 zł
Dostawienie zęba do protezy akrylowe
250 zł
Naprawa protezy
300 zł
Podścielenie protezy z wyciskiem
300 zł
Wkład koronowo-korzeniowy
400 zł
Usunięcie wkładu k-k
250-400 zł
Usunięcie starej korony
100 zł
Korona metalowo-porcelanowa
1000 zł
Korona pełnoceramiczna / na podbudowie cyrkonowej
1300 zł
Korona tymczasowa wykonana w pracowni
270 zł
Licówka
1500 zł
Wkład / nakład porcelanowy
1300 zł
Wkład / nakład kompozytowy
800 zł
3-punktowy most adhezyjny (pracownia)
1500 zł
3-punktowy most wykonany w gabinecie
600 - 900 zł
Mock-up (za 1 ząb)
50 zł
Szyna relaksacyjna
600 zł
Wycisk orientacyjny
100 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online