Witaj! Miło Cię tu widzieć! Wiesz, jak nazywa się osoba, która sprawdza i leczy ząbki Twoich rodziców? Brawo! To stomatolog! A wiesz, że dzieci mają swojego specjalnego stomatologa? Takiego tylko dla nich. Taki stomatolog to pedodonta. Zabawna nazwa, prawda? Jeżeli nigdy nie byłeś u stomatologa dziecięcego, to koniecznie musisz mnie odwiedzić! Czeka na Ciebie dużo ciekawych rzeczy! Nikt nie ma w swoim gabinecie takiego fajnego fotela jak mój! Chętnie pokażę Ci wszystkie moje narzędzia, dzięki którym naprawiam chore ząbki. Nie dziwi mnie, gdy moi mali pacjenci czują niepokój przed pierwszą wizytą, ale zapewniam Cię, że jestem mistrzem od pokonywania wszelkich strachów!

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to dziedzina zajmująca się leczeniem zębów i chorób jamy ustnej najmłodszych pacjentów oraz promowaniem profilaktyki przeciwpróchnicowej. Budowa układu stomatognatycznego dzieci i dorosłych istotnie różni się od siebie. Lekarz specjalizujący się w dziedzinie stomatologii dziecięcej musi wyróżniać się nie tylko doświadczeniem, ale również wiedzą z zakresu psychologii dziecięcej. Właściwa ocenapsychologiczna pacjenta i podejście pełne zrozumienia odgrywa bardzo istotną rolę w skutecznym procesie leczenia.

stomatolog dziecięcy Łódź

Czym zajmuje się lekarz stomatolog dziecięcy?

Stomatolog dziecięcy zapewnia opiekę dentystyczną dzieciom od wieku niemowlęcego aż do osiągnięcia przez nie dojrzałości. Leczy choroby zębów oraz jamy ustnej, usuwa mleczaki, dba o właściwe zabezpieczenie ich przed próchnicą (m.in. lakuje i lakieruje zęby). Dzieli się z dzieckiem i rodzicami wiedzą z zakresu profilaktyki próchnicy, wad zgryzu, zasad właściwego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej.

Rolą dentysty dziecięcego jest zapewnienie najlepszej opieki stomatologicznej oraz dodatkowo wsparcia psychologicznego w celu minimalizacji stresu wynikającego z wizyty w gabinecie dentystycznym. W naszych gabinetach nasi mali pacjenci traktowani są priorytetowo. Nie pozwalamy im czekać, ponieważ mamy świadomość, że wpływa to negatywnie na ich samopoczucie i nastawienie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsza wizyta u dentysty jest niezwykle istotna - to od niej zależy, jak dziecko będzie postrzegało wizyty w gabinecie stomatologicznym w przyszłości.

Lakowanie i lakierowanie zębów

Lakowanie to zabieg profilaktyczny stomatologii dziecięcej, polegający na spłyceniu zagłębień na powierzchni zębów, dzięki zastosowaniu laku szczelinowego, który ma na celu zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy. Lakierowanie zębów to nałożenie na zęby lakieru, żelu lub pasty o wysokim stężeniu fluoru, czyniąc je bardziej odpornymi na działanie bakterii oraz procesu demineralizacji.

Cennik

Lakowanie i uszczelnienie bruzd kompozytem
80 zł / ząb
Fluoryzacja kontaktowa (całe uzębienie)
100 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
150 - 200 zł
Usunięcie zęba mlecznego
100 - 200 zł
Wizyta adaptacyjna dziecka
50 zł
Wizyta nieefektywna - brak współpracy z dzieckiem
100 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online