Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech. Stan zdrowia jamy ustnej wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Bakterie, które namnażają się w objętych procesem chorobowym tkankach, po przekroczeniu bariery mogą wraz z krwią obwodową dotrzeć do innych narządów i powodować miejscowe stany zapalne lub uogólnione zakażenie, zwane sepsą. Dzięki stomatologii zachowawczej możemy dziś leczyć zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu nadawały się jedynie do ekstrakcji.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Jak wynika z samej nazwy, stomatologia zachowawcza pozwala zachować własne zęby, dzięki zastosowaniu szeregu zabiegów oraz procesów, których celem jest leczenie próchnicy, zmierzające do tego by pacjent mógł jak najdłużej cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami.

Wszystko zaczyna się od wizyty kontrolnej. Zachęcamy do regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego (dzieci co 3 miesiące, dorośli co 6). Pozwoli to w przyszłości uniknąć długotrwałych i kosztownych procesów leczenia mocno zaawansowanej próchnicy oraz zaoszczędzi pacjentowi niepotrzebnego bólu.

leczenie próchnicy Łódź

Zapobieganie i leczenie próchnicy

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii zachowawczej jest skaling i piaskowanie, pozwalające na skuteczne usunięcie nagromadzonych osadów i kamienia nazębnego. U dzieci w ramach profilaktyki przeciwpróchnicowej stosuje się zabieg lakowania, polegający na wypełnieniu bruzd i zagłębień, które mogą być miejscem gromadzenia resztek pokarmowych.

Zabezpiecza się w ten sposób miejsca, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką lub nicią. Natomiast kiedy pojawią się zmiany próchnicze, wdrażane jest leczenie zachowawcze zębów.

Jak wygląda leczenie zachowawcze zębów?

Wszystko uzależnione jest od stopnia zniszczenia zębów. Im mniejszy jest obszar próchnicy, tym krótszy czas zabiegu. Jeżeli proces zapalny sięgnął nerwu, jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe, które odbywa się przy użyciu mikroskopu umożliwiającego jak najdokładniejsze opracowanie kanałów, bez narażania tkanek okalających.

Kanały zostają oczyszczone, wysterylizowane i wypełnione uszczelniającym materiałem z największą precyzją. Bardzo trudno jest zastąpić ząb, tak by zachować jego dokładny kształt i funkcję, dlatego każdy nasz stomatolog dołoży wszelkich starań, by go zachować.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stosowanym w naszym gabinecie, wszystkie zabiegi są bardzo bezpieczne, skuteczne i bezbolesne. Częste kontrole i odpowiednia profilaktyka pozwolą Państwu zaoszczędzić sobie czasochłonnych i kosztownych etapów leczenia oraz pozwolą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Cennik

Badanie wraz z konsultacją
150 zł
Odbudowa zęba (np. po leczeniu endodontycznym)
380 zł
Wypełnienie na 1 powierzchni
230 zł
Wypełnienie 2 powierzchni
270 zł
Wypełnienie 3 powierzchni
310 zł
Wypełnienie przyszyjkowe
200 zł
Wypełnienie długoterminowe tymczasowe Fuji IX
200 zł
Rekonstrukcja kosmetyczna zęba przedniego (bonding)
850 zł
Odbudowa zęba wzmocniona wlóknem szklanym
500 zł
Wypełnienie czasowe - opatrunek
160 zł
ICON (infiltracja żywicą)
150 zł
Naprawa wypełnienia
150 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online