Na kolor zębów wpływa wiele czynników, w tym genetycznych, na które nie mamy żadnego wpływu. Ponadto niewłaściwa dieta, zażywane leki (np. antybiotyki – nawet te przyjmowane w dzieciństwie), palenie papierosów, również negatywnie wpływają na kondycję szkliwa i kolor zębów. Każdy z nas chciałby mieć piękne, białe i zdrowe zęby. Nie tylko osoby z odpowiednimi uwarunkowaniami genetycznymi mogą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. W osiągnięciu takiego efektu pomogą nam zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, do których zaliczyć można wybielanie zębów.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to seria zabiegów, które mają rozjaśnić nasze zęby o kilka tonów. Warto podkreślić, że nie zaleca się wybielania zębów, które są niewyleczone. Jeżeli pacjent posiada ubytki, konieczne jest przeprowadzenie stosownego leczenia. Sam zabieg wybielania poprzedzony jest skalingiem i piaskowaniem, dzięki którym usuwa się z zębów kamień i osad.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie?

Wybielanie zębów to kwestia indywidualna. Jedynie specjalista na podstawie obserwacji szkliwa i stanu zębów, potrafi ocenić, która metoda okaże się najbardziej skuteczna i trwała dla danego pacjenta. Dwie najpopularniejsze metody to wybielanie nakładkowe i wybielanie przy pomocy lampy. Wybielanie nakładkowe polega na przygotowaniu specjalnej nakładki na zęby, którą pacjent zabiera do domu. Przez kolejne dwa tygodnie wypełnia ją specjalnym żelem i nakłada na zęby. Jest to metoda, na której efekt trzeba trochę poczekać. Drugą, znacznie szybszą metodą (efekt widoczny będzie od razu - po skończonej wizycie), jest wybielanie zębów lampą. Dentysta nakłada na zęby specjalistyczny, silnie wybielający środek i poddaje go naświetlaniu. Odradzamy pacjentom stosowanie naturalnych metod wybielania, takich jak traktowanie zębów kwasem cytrynowym, węglem lub sodą oczyszczoną, ponieważ ich stosowanie przyczynia się do osłabiania szkliwa, a co za tym idzie - rozwoju próchnicy lub powstawania bardzo nieprzyjemnej nadwrażliwości zębów.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Na to jaki będzie koszt wybielania zębów, ma wpływ wybór zastosowanej metody. Najtańszym zabiegiem jest wybielanie nakładkowe, droższym wybielanie pod lampą. W celu ustalenia dokładnej wyceny, zapraszamy Państwa na wizytę konsultacyjną, podczas której, razem ze stomatologiem i higienistką stomatologiczną, wybiorą Państwo najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Niech Twój uśmiech stanie się Twoją najlepszą wizytówką!

Cennik

Wybielanie metodą PrevDent
1500 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online