Każdy z nas chciałby mieć piękne, białe i zdrowe zęby. Na sam kolor zębów wpływa jednak wiele czynników, m.in. niewłaściwa dieta, zażywane leki czy palenie papierosów. W osiągnięciu i utrzymaniu efektu śnieżnobiałego uśmiechu pomaga zabieg wybielania zębów. Nasza Klinika Diament przy ul. Łagiewnickiej 53 w Łodzi wykonuje wybielanie zębów zaawansowaną metodą PrevDent. Sprawdź, jak wygląda ten zabieg w naszym gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów w Klinice Diament Łódź

Wybielanie zębów to seria zabiegów, które mają rozjaśnić nasze zęby o kilka odcieni. Jednak samo wybielanie zębów to kwestia indywidualna. Jedynie stomatolog-specjalista na podstawie obserwacji szkliwa i stanu zębów, potrafi ocenić, która metoda wybielania zębów okaże się najbardziej skuteczna i trwała dla danego pacjenta.

Nie zaleca się wybielania zębów, które są niewyleczone. Jeżeli pacjent posiada ubytki, konieczne jest przeprowadzenie stosownego leczenia. Sam zabieg wybielania poprzedzony jest skalingiem i piaskowaniem, dzięki którym usuwa się z zębów kamień i osad.

W naszej klinice stomatologicznej wykonujemy wybielanie zębów za pomocą metody Prevdent, która łączy wybielanie z remineralizacją szkliwa. Ten rodzaj wybielania 0piera się na działaniu dwóch kluczowych składników:

  • Nadtlenek wodoru - jest odpowiedzialny za wybielanie zębów, usuwając przebarwienia i osady.
  • Nano-hydroksyapatyt - jest to naturalny budulec zębów, który wzmacnia szkliwo i chroni je przed uszkodzeniami.

Efekt, jaki można uzyskać, dzięki tej metodzie to jaśniejsze zęby nawet o 7-8 odcieni. Wybielone zęby zachowują swój blask przez 2-3 lata. Sam zabieg jest bezbolesny, a niskie stężenie nadtlenku wodoru minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień.

Fot. Zabieg wybielania zębów w naszej klinice stomatologicznej

Przebarwienia na zębach - skąd się bierze ciemny kolor zębów?

Wielu pacjentów jest niezadowolonych ze zbyt ciemnego koloru swoich zębów – z czego on wynika? Jest to często skutek spożywania barwiących napojów i pokarmów takich jak kawa, herbata, czerwone wino, czerwone warzywa. Kolejną z głównych przyczyn żółknięcia zębów jest palenie tytoniu.

Przebarwienia zębów mogą również powstawać na skutek przyjmowania w przeszłości niektórych leków, np. antybiotyków z grupy tetracyklin lub związków żelaza, mogą być także związane z chorobami  (choroba hemolityczna noworodków, żółtaczka) oraz z naturalnym procesem starzenia. Tego typu przebarwienia mogą zostać wyeliminowane poprzez zabieg wybielania zębów.

Na czym polega wybielanie zębów?

Mechanizm wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru i następującej po nim penetracji wolnych rodników do szkliwa i zębiny, a następnie na utlenianiu przebarwień. Utlenienie barwników obecnych w zębinie powoduje zmianę zabarwienia na jaśniejszą.

Istnieje kilka metod wybielania. Zadaniem lekarza jest dobranie odpowiedniej metody, dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Metoda nakładkowa

Jest to metoda wymagająca ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem. Polega ona na wykonaniu indywidualnej szyny (nakładki), do której pacjent samodzielnie aplikuje zaleconą przez lekarza ilość preparatu wybielającego i stosuje w domu przez określoną ilość czasu (najczęściej kilka godzin dziennie) przez okres 2-3 tygodni.

Metoda wybielania gabinetowego

Jest to metoda szybka, która podczas jednorazowego zabiegu pozwala na zmianę koloru zębów nawet o 8 odcieni. Polega na aplikacji specjalnego żelu na zęby i aktywowaniu go źródłem światła, np. lampą LED lub laserem. Całość zabiegu trwa ok. 1-1,5h, a efekt jest widoczny od razu po zakończeniu wizyty.

Natomiast odradzamy pacjentom stosowanie naturalnych metod wybielania, takich jak traktowanie zębów kwasem cytrynowym, węglem lub sodą oczyszczoną, ponieważ ich stosowanie przyczynia się do osłabiania szkliwa, a co za tym idzie - rozwoju próchnicy lub powstawania bardzo nieprzyjemnej nadwrażliwości zębów.

Co jeszcze warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Wybielaniu ulegają tylko zęby naturalne - wypełnienia, licówki, korony nie zmienią koloru, dlatego może być konieczna ich wymiana w celu dostosowania barwy zęba do zębów naturalnych po zabiegu.

Przed wykonaniem wybielania konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów zaatakowanych próchnicą oraz wykonanie higienizacji, czyli usunięcie kamienia i osadu obecnych na zębach.

Po zabiegu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne i chemiczne oraz podrażnienie błony śluzowej dziąseł i gardła.

Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu wybielania, m.in. zła higiena jamy ustnej, stany zapalne dziąseł/przyzębia, znaczna nadwrażliwość zębiny, alergia na składniki preparatów stosowanych do wybielania, ciąża lub karmienie piersią oraz stosowanie niektórych leków, np. psychotropowych lub przeciwpadaczkowych.

Utrzymanie efektu wybielania w dużej mierze zależy od diety oraz nawyków higienicznych pacjenta – aby efekt utrzymywał się dłużej należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza, odbywać wizyty kontrolne co 6 miesięcy oraz ograniczyć spożycie płynów/pokarmów zawierających barwniki.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Na to jaki będzie koszt wybielania zębów, ma wpływ wybór zastosowanej metody. Najtańszym zabiegiem jest wybielanie nakładkowe, droższym wybielanie pod lampą.

W celu ustalenia dokładnej wyceny, zapraszamy na wizytę konsultacyjną, podczas której, razem ze stomatologiem i higienistką stomatologiczną, wybiorą Państwo najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Cennik

Wybielanie metodą PrevDent
od 1600 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online