Implantologia to specjalistyczna dziedzina stomatologii, której zadaniem jest uzupełnienie braków w uzębieniu. Biozgodny materiał obojętny – wszczep śródkostny, umieszcza się chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy. Łączy się on z tkankami i pełni funkcję korzenia po utracie zęba. Implantologia ma obecnie coraz szersze zastosowanie w leczeniu pojedynczych, jak również znacznych ubytków w uzębieniu. Powstrzymuje fizjologiczny proces zaniku kości, spowodowany utratą zębów. Rozwiązanie takie stanowi alternatywę dla klasycznych uzupełnień protetycznych (mostów, protez osiadających). Przewagą implantologii nad protetyką jest to, że implant jest całkowicie niezależny od pozostałych zębów.

Jakie implanty zębów wybrać?

Implanty zębów to elementy przypominające wkręt, imitujące naturalny korzeń zęba. Jedyne stosowane w gabinetach stomatologicznych implanty są wykonane z czystego tytanu lub jego stopów pokrytych specjalnymi substancjami, zwiększającymi kompatybilność, co pozwala na szybszą integrację z kością szczęki lub żuchwy. To, jakie implanty zębów wybrać uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Jeżeli do ubytku doszło na długo przed zabiegiem wszczepienia implantu, może się okazać, że konieczne będzie poddanie się dodatkowym zabiegom takim jak: odtworzenie kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, czy augmentacja kości.

implanty zębów Łódź

Co jeść po wszczepieniu implantu?

Ważne jest, aby po wszczepieniu implantu powstrzymać się od spożywania pokarmów aż do ustąpienia znieczulenia miejscowego. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu zaleca się wybór pokarmów miękkich, płynnych lub półpłynnych o temperaturze pokojowej, lub schłodzonych, aby nie utrudniać procesu gojenia.

O to, co jeść po wszczepieniu implantu, najlepiej zapytać stomatologa wykonującego zabieg. Wyjaśni on szczegółowo, jakie produkty są wskazane, a których bezwzględnie należy unikać. Warto pamiętać o przykładaniu zimnego okładu do policzka, który pomoże zmniejszyć obrzęk, który jest normalnym etapem gojenia się rany. Należy pamiętać również o przyjmowaniu przepisanego przez dentystę antybiotyku, który chroni organizm przed infekcją bakteryjną. Bezwzględnie odradza się pacjentom spożywanie alkoholu i palenie tytoniu, ponieważ upośledza to proces regeneracji tkanek.

Ile kosztują implanty zębowe?

Wycena implantu zębów przygotowywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Jest ona uzależniona od stanu kości szczęki i wielu innych czynników. Kwota uwzględnia wszystkie niezbędne elementy, wymagane do zamknięcia procesu leczenia - implant, łącznik i osadzoną na nim koronę oraz ewentualne zabiegi poprzedzające wszczepienie implantu.

Cennik

Konsultacja implantologiczna (+ indywidualny plan leczenia)
150 zł (350 zł)
Część chirurgiczna - wszczepienie implantu
2800 zł
Implantokorona - na łączniku standardowym
2200 zł
Implantokorona - na łączniku indywidualnym
3000 zł
Punkt w moście na implantach
1000 zł
Korona tymczasowa na implancie
400 zł
Proteza ruchoma na 2 zatrzaskach typu Locator
3500 zł
Proteza ruchoma mocowana do belki
1500 zł / implant
Szablon cyfrowy Atlantis
1000 - 1800 zł
Podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą lub otwartą
800 - 2300 zł
Procedury augmentacyjne
wycena indywidualna zależna od rozległości zabiegu i zastosowanych materiałów
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online