Implantologia to specjalistyczna dziedzina stomatologii, której zadaniem jest uzupełnienie braków w uzębieniu. Biozgodny materiał obojętny – wszczep śródkostny, umieszcza się chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy. Łączy się on z tkankami i pełni funkcję korzenia po utracie zęba. Implantologia ma obecnie coraz szersze zastosowanie w leczeniu pojedynczych, jak również znacznych ubytków w uzębieniu. Powstrzymuje fizjologiczny proces zaniku kości, spowodowany utratą zębów. Rozwiązanie takie stanowi alternatywę dla klasycznych uzupełnień protetycznych (mostów, protez osiadających). Przewagą implantologii nad protetyką jest to, że implant jest całkowicie niezależny od pozostałych zębów.

Jakie implanty zębów wybrać?

Implanty zębów to elementy przypominające wkręt, imitujące naturalny korzeń zęba. Jedyne stosowane w gabinetach stomatologicznych implanty są wykonane z czystego tytanu lub jego stopów pokrytych specjalnymi substancjami, zwiększającymi kompatybilność, co pozwala na szybszą integrację z kością szczęki lub żuchwy.

To, jakie implanty zębów wybrać uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Jeżeli do ubytku doszło na długo przed zabiegiem wszczepienia implantu, może się okazać, że konieczne będzie poddanie się dodatkowym zabiegom takim jak: odtworzenie kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, czy augmentacja kości.

implanty zębów Łódź

Co jeść po wszczepieniu implantu?

Ważne jest, aby po wszczepieniu implantu powstrzymać się od spożywania pokarmów aż do ustąpienia znieczulenia miejscowego. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu zaleca się wybór pokarmów miękkich, płynnych lub półpłynnych o temperaturze pokojowej, lub schłodzonych, aby nie utrudniać procesu gojenia.

O to, co jeść po wszczepieniu implantu, najlepiej zapytać stomatologa wykonującego zabieg. Wyjaśni on szczegółowo, jakie produkty są wskazane, a których bezwzględnie należy unikać. Warto pamiętać o przykładaniu zimnego okładu do policzka, który pomoże zmniejszyć obrzęk, który jest normalnym etapem gojenia się rany.

Należy pamiętać również o przyjmowaniu przepisanego przez dentystę antybiotyku, który chroni organizm przed infekcją bakteryjną. Bezwzględnie odradza się pacjentom spożywanie alkoholu i palenie tytoniu, ponieważ upośledza to proces regeneracji tkanek.

Ile kosztują implanty zębowe?

Wycena implantu zębów przygotowywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Jest ona uzależniona od stanu kości szczęki i wielu innych czynników. Kwota uwzględnia wszystkie niezbędne elementy, wymagane do zamknięcia procesu leczenia - implant, łącznik i osadzoną na nim koronę oraz ewentualne zabiegi poprzedzające wszczepienie implantu. Sprawdź nasz aktualny cennik.

Cennik

Konsultacja implantologiczna
200 zł
Konsultacja implantologiczna + indywidualny plan leczenia
350 zł
Implant
3000 zł
Korona na implancie (przykręcana)
2200 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej po stronie lewej
1500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej po stronie prawej
2000 zł
Korona tymczasowa akrylowa (wykonana przez technika) na implancie
400 zł
Pokrycie recesji
1500 zł
Szablon cyfrowy
1800 zł
Nasi pacjenci o nas

Opinie o Klinice Diament

Dane kontaktowe

Zadzwoń
+48 533 ... [zobacz] +48 533 797 575
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 9:00 - 19:00
sob.: zamknięte
niedz.: zamknięte

Napisz do nas!

    Rejestracja Online